Paylaş
Aşağa gitmek
avatar
AsiaFlame Administartor
AsiaFlame Administartor
Cinsiyet : Erkek Mesaj Sayısı : 33 Yaşınız : 24 Meslek : Öğrenci Nerden : İstanbul Favori Diziniz : Denizler İmparatoru <b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 3145
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 2 Ruh Hali
Kullanıcı profilini gör

A.F Forum Kuralları

Bir Cuma 17 Eyl. - 6:06
Öncelikle belirtiriz ki, siteye üye olan her kullanıcı aşağıdaki kullanım kurallarını okumuş kabul edilmektedir. Görmediğinizi ya da okumadığınızı iddia etmeniz, ihlal etmeniz için bir gereçke değildir.Çünkü siteye üye olurkan "kabul ediyorum" butonuna basan herkes bu kuralları kabul etmiş demektir. Ayrıca A.F. yönetimi gerektiği anda haber vermeksizin kurallara ekleme yapabilme hakkını saklı tutar.

A-Genel Forum Kuralları

1.1 Türkiye Cumhuriyeti Anayasasını ihlal edecek her türlü davranış, paylaşım, materyal kullanımı v.s. yasaktır.

2.1 Tüm A.F. üyeleri kendi yazdıkları mesajlardan kendileri sorumludurlar. A.F. yönetimi kesinlikle sorumluluk kabul etmez. Herhangi bir yasal başvuruda, muhattab üye ve davacı olacaktır.

3.1 A.F forumu tamamen bir kültür forumudur. Siyasi,Pornografik,Bir örgütü destekleyici,bir futbol kulübünü simgeleyen ve fanatizm içeren simgeler,resimler,materyaller kullanmak ve bu başlıklara ilişkin mesajlar göndermek, din, dil, ırk ayrımı yapmak kesinlikle yasaktır.

4.1 Forum içerisinde kavga etmek yahut kavga çıkartacak kelimeler sarfetmek yasaktır. Aynı şekilde, özel mesaj yolu ile bir diğer üyeyi tahrik edici emsajlar göndermek de yasaktır.

5.1 Forum yönetici kadrosu sebep belirtmeksizin mesaj ve konu silme hakkına sahiptirler.

6.1 Kredi kartı ve aşırı şahsi bilgiler vermek yasaktır. Bu bilgiler bir üye tarafından verildiği taktirde sorumlu kendisidir. A.F yönetimi kesinlikle sorumluluk almaz.

6.2 Diğer bir kullanıcınınizni olmadan adını, soyadını, adresini ve özel bilgilerini yayınlamak da yasaktır.

7.1 Birden fazla e-mail adresi ile birden fazla üyelik almak kesinlikle yasaktır.

8.1 Forumun dili Türkçedir. Gerekemdikçe başka dil kullanımı yasaktır.


B - Mesaj & Konu Kuralları

1.1 Konu açmadan önce o konunun kategoriye uygunluğunu düşünmelisiniz ve daha önce açılıp açılmadıklarını kontrol etmelisiniz. Daha önce açılıp açılmadığını "arama" özelliğini kullanarak ya da hazırlanan indeks bölümlerine göz atarak kontrol edebilirsiniz.

1.2 Alıntı,çalıntı konu açmak mesaj atmak yasaktır. Tüm içeriğimiz kendimize ait olacaktır. Çalıntı yahut alıntı olduğu farkedilen konular geri dönüşüm kutusuna taşınacaktır.

1.3 Konuların başlıkları Türkçe yazım kurallarına uymalıdır. Tüm harflerin kocaman olduğu konu isimleri görmek istemiyoruz. Örneğin : "LÜTFEN BAKIN ÇİN HAKKINDA BİR SORUM VAR". Ya da nizamı bozuk biçimde yazım biçimleri de görmek istenilmeyen başlıklardan... Örneğin : "HeY BurAyA BAKıN".

2.1 Mesaj yazarken akıcı bir Türkçe , yahut yabancı bir dilde mesaj atmanız gerekiyorsa yine elinizden geldiğince akıcı bir biçimde yazınız. Noktalama işaretlerine uyulmaması bile ceza puanı alma sebebidir.

3.1 Foruma açılan her konu kaliteli açılmalıdır. Sadece yazıyı yazıp göndermek yasaktır. Konuyu mesaj yazdığınız yerin üstündeki "editör paneli"nden düzenlemelisiniz. Örneğin konunun içindeki başlıkları kalın harf ve kırmızı renk kullanarak düzenleyiniz. Yine konuyu mümkün olduğunca görsellerle destekleyiniz.

3.2 Konuya atılan mesajların tamamı büyük harflerden ya da tamamı değişik renklerden oluşamaz.

C - Profil Kuralları

1.1 Avatarınız ve imzanızda genel kuralların 3. maddesinde belirtildiği üzere siyasi v.s. simgeler kullanmak yasaktır. İmzanız kimseyi rahatsız edecek boturlarda olmamalıdır. Maksimum imza resmi sınırı 2'dir. Eğer Userbar kullanmak istiyorsanız 10 satır sınırına uymanız gerekmektedir.

D - Forum Yönetim Sistemi

1.1 Forumumuz diğer pek çok forumdaki gibi administratör-moderatör derece sistemi ile yönetilmektedir.
Ancak sistemimizde bazı farklılıklar vardır.

Editör Nedir ?

Editör, üyelerden siteye katkıad bulunmak isteyen kişilere verdiğimiz derecedir. Sitede aktif biçimde yazı yazıp , konu açan kişilerdir.

Moderatör Nedir ?

Moderatör, konu ve mesaj düzenleme yetkisine sahip subaylardır. Her moderatöre, en az 4 en fazla 6 kategori pay edilir ve hepsini aktif biçimde denetlemesi beklenir.

Yönetici nedir ?

Yönetici, forumun kuruluna katılma yetkisine sahip, en az 1 en fazla 2 bölümden ve içerisinde sorumlu olan moderatörlerden sorumlu olan kişilerdir.

2. Admin nedir ?

Adminlerin forumdaki sağ kollarıdır. Hepsinin farklı görevleri vardır. Yöneticileri ve forumun genelini denetlemekle görevlidirler.

Admin nedir ?

Admin, forumu kuran kişilerin aldığı derecedir. Sayısı 3ü asla geçemez ve hepsinin farklı görevleri vardır. Oy birliği ile hareket etmek zorundadırlar.


손바닥으로 하늘을 가리려한다
Sonbadaneuro haneuleul gariryeohhanda

avatar
AsiaFlame Tekniker
AsiaFlame Tekniker
Cinsiyet : Erkek Mesaj Sayısı : 849 Yaşınız : 26 Meslek : Üni. Öğrenci Nerden : Silla Favori Diziniz : Muhteşem Kraliçe <b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 8545
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 15 Ruh Hali
Kullanıcı profilini görhttp://asyafans.forumotion.com

Geri: A.F Forum Kuralları

Bir Ptsi 20 Eyl. - 0:48

Kurarlara uymayan siteden uzaklaştırılacaktır.


Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz